Tulokset

SISUHUIPENTUMA JA VIESTIT 1.8.2020 KEMISSÄ SAUVOSAAREN KENTÄLLÄ (LAPIN JA LÄNSI-POHJAN YHTEISET)

TULOKSET:

P9 40m (+0,1) 1) Rooney Ojo LapLu 6,95, 2) Paulus Hinkkanen LapLu 7,37, 3) Risto Kauppinen 7,96, 4) Juuso Mustapirtti VeitsilKV 8,97.

 

P9 1000m 1) Paulus Hinkkanen LapLu 4.05,83.

 

P9 Pituus 1) Rooney Ojo LapLu 3,57, 2) Abel Sieppi PohjKoi 3,19, 3) Paulus Hinkkanen LapLu 3,15, 4) Risto Kauppinen 3,15, 5) Juuso Mustapirtti VeitsilKV 1,88.

 

P9 Kuula 1) Paulus Hinkkanen LapLu 3,92, 2) Risto Kauppinen 3,65, 3) Juuso Mustapirtti VeitsilKV 3,30.

 

T9 40m (-1,1) 1) Iina Jurvelin PohjKoi 8,12, 2) Selma Bojang VeitsilKV 8,14, 3) Vieno Turunen VeitsilKV 8,51, 4) Linnea Saksi 8,52, 5) Ellen Poikela PohjKoi 8,90, Elma Klaavuniemi YliINa 8,18, Iisa Klaavuniemi YliINa 9,23.

 

T9 1000m 1) Seela Oinas PohjKoi 4.12,45, 2) Vieno Turunen VeitsilKV 4.16,96, 3) Iina Jurvelin PohjKoi 4.24,00.

 

T9 Pituus 1) Seela Oinas PohjKoi 2,91, 2) Linnea Saksi 2,84, 3) Selma Bojang VeitsilKV 2,78, 4) Iina Jurvelin PohjKoi 2,64, 5) Vieno Turunen VeitsilKV 2,51, Iisa Klaavuniemi YliINa 2,05, Elma Klaavuniemi YliINa 2,58,

 

T9 Kuula 1) Linnea Saksi 4,47, 2) Selma Bojang VeitsilKV 3,53, Elma Klaavuniemi YliINa 3,45, Iisa Klaavuniemi YliINa 2,72.

 

T11 60m 1) Eden Sieppi PohjKoi 9,84, 2) Saaga Saniola PohjKoi 9,94, 3) Justiina Aho PohjKoi 10,04, 3) Elma Tiihonen PohjKoi 10,04, 5) Lotta Saloniemi AlatPi 10,14, 6) Sivia Turunen VeitsilKV 10,54, 7) Ida Mustapirtti VeitsilKV 11,34, 8) Lilli Haataja PohjKoi 11,54, 9) Sini Kramsu AlatPi 13,04,

Erä 1 1) Elma Tiihonen PohjKoi 10,04, 2) Ida Mustapirtti VeitsilKV 11,34, 3) Sini Kramsu AlatPi 13,04, Unna Rauta DNS, Juulia Koskinen DNS.

Erä 2 1) Eden Sieppi PohjKoi 9,84, 2) Saaga Saniola PohjKoi 9,94, 3) Justiina Aho PohjKoi 10,04, 4) Lotta Saloniemi AlatPi 10,14, 5) Sivia Turunen VeitsilKV 10,54, 6) Lilli Haataja PohjKoi 11,54.

 

T11 1000m 1) Elma Tiihonen PohjKoi 3.58,14, 2) Sivia Turunen VeitsilKV 4.04,14, 3) Lilli Haataja PohjKoi 4.25,94

 

T11 Pituus 1) Eden Sieppi PohjKoi 3,95, 2) Saaga Saniola PohjKoi 3,72, 3) Justiina Aho PohjKoi 3,42, 4) Sivia Turunen VeitsilKV 3,18, 5) Lotta Saloniemi AlatPi 3,06, 6) Iiris Saari PohjKoi 2,89, 7) Lilli Haataja PohjKoi 2,78, 8) Ida Mustapirtti VeitsilKV 2,72, 9) Unna Rauta 2,46

 

T11 Kuula 1) Sivia Turunen VeitsilKV 5,63, 2) Lotta Saloniemi AlatPi 5,28, 3) Justiina Aho PohjKoi 5,02, 4) Sini Kramsu AlatPi 4,59, 5) Ida Mustapirtti VeitsilKV 4,54, 6) Unna Rauta 4,16

 

T11 4x50m viesti 1) Pohjan Koitto (Justiina Aho, Elma Tiihonen, Saaga Saniola, Eden Sieppi) 31,00,

 

T11 4x600m viesti 1) Pohjan Koitto (Eden Sieppi, Saaga Saniola, Justiina Aho, Elma Tiihonen) 9.14,05.

 

P11 60m (+0,2) 1) Kaapo Heikkilä LapLu 9,34, 2) Pete Karppinen LapLu 9,36, 3) Nuutti Säily LapLu 9,60, 4) Matias Forss LapLu 9,66, 5) Kalle Hirsivaara VeitsilKV 9,84, 6) Aamos Oinas PohjKoi 10,03, 7) Eemil Poikela PohjKoi 10,46.

 

P11 Pituus 1) Kaapo Heikkilä LapLu 4,06, 2) Pete Karppinen LapLu 4,01, 3) Matias Forss LapLu 3,86, 4) Kalle Hirsivaara VeitsilKV 3,85

 

P11 Kuula 1) Kalle Hirsivaara VeitsilKV 5,89.

 

P11 4x50m viesti 1) Lapin Lukko 1 (Pete Karppinen, Kaapo Heikkilä, Nuutti Säily, Matias Forss) 30,04.

 

T13 60m 1) Sointu Oinas PohjKoi 9,24, 2) Anni Lintelä PohjKoi 9,54, 3) Dagmar Kontiosalo PohjKoi 9,74, 4) Lidia Sieppi PohjKoi 10,04, 5) Edith Kilpiäinen VeitsilKV 10,44.

 

T13 1000m 1) Laura Ojala PohjKoi 3.42,15

 

T13 Pituus 1) Olivia Laine PohjKoi 4,69, 2) Sointu Oinas PohjKoi 4,65, 3) Helmi Kunnari PohjKoi 4,49, 4) Lidia Sieppi PohjKoi 4,03, 5) Felicia Bojang VeitsilKV 3,82, 6) Dagmar Kontiosalo PohjKoi 3,79.

 

T13 Kuula 1) Helmi Kunnari PohjKoi 8,79, 2) Edith Kilpiäinen VeitsilKV 7,31.

 

T13 4x100m viesti 1) Pohjan Koitto (Anni Lintelä, Sointu Oinas, Dagmar Kontiosalo, Lidia Sieppi) 59,60, 2) Veitsiluodon Kisaveikot (Sivia Turunen, Edith Kilpiäinen, Ida Mustapirtti, Felicia Bojang) 1.06,63.

 

T13 4x600m viesti 1) Pohjan Koitto (Dagmar Kontiosalo, Laura Ojala, Helmi Kunnari, Sointu Oinas) 8.16,24.

 

T13 4x60m aitaviesti 1) Pohjan Koitto (Sointu Oinas, Anni Lintelä, Helmi Kunnari, Olivia Laine) 42,39.

 

P13 60m 1) Jesse Alavahtola AlatPi 8,94, 2) Onni Hirsivaara VeitsilKV 9,14, 3) Santeri Kramsu AlatPi 9,84, 4) Iisak Liikavainio KolTU 10,24.

 

P13 1000m 1) Iisak Liikavainio KolTU 4.00,38.

 

P13 Pituus 1) Onni Hirsivaara VeitsilKV 4,19, 2) Iisak Liikavainio KolTU 3,72.

 

P13 Kuula 1) Onni Hirsivaara VeitsilKV 8,21, 2) Iisak Liikavainio KolTU 7,14.

 

T15 100m (-0,1) 1) Safia Mekki PohjKoi 13,45, 2) Lotta Pudas VeitsilKV 13,66, 3) Siiri Poikela PohjKoi 13,84, 4) Ella Martimo VeitsilKV 14,18, 5) Nea Salo VeitsilKV 14,19, 6) Lotta Saksi VeitsilKV 14,73

 

T15 800m 1) Frida Kilpiäinen VeitsilKV 2.56,67.

 

T15 Pituus 1) Safia Mekki PohjKoi 4,89, 2) Lotta Pudas VeitsilKV 4,41, 3) Ella Martimo VeitsilKV 4,25, 4) Lotta Saksi VeitsilKV 3,47.

 

T15 Kuula 1) Lotta Saksi VeitsilKV 7,53.

 

T15 4x100m viesti 1) Pohjan Koitto (Siiri Poikela, Safia Mekki, Olivia Laine, Helmi Kunnari) 54,33, 2) Veitsiluodon Kisaveikot (Lotta Pudas, Ella Martimo, Lotta Saksi, Nea Salo) 54,55. 

 

 

LÄNSI-POHJAN JA LAPIN PIIRIEN YHTEISET SISUOTTELUT la 27.6.2020 Ylitorniolla

Tulokset:

P9 3-ottelu 1) Paulus Hinkkanen LapLu 517, 2) Martti Pasula 334,
T9 3-ottelu 1) Aino Lamsijärvi 299, 2) Martta Rantavuoti AlatPi 277, 3) Emma
Raappana AlatPi 215,
P11 3-ottelu 1) Kalle Hirsivaara VeitsilKV 785, 2) Topias Välimaa AaVu 543,
T11 3-ottelu 1) Aina Lakkapää AaVu 741, 2) Justiina Aho PohjKoi 664, 3) Lotta
Saloniemi AlatPi 591, 4) Jenni Lamsijärvi AaVu 460,
P13 4-ottelu 1) Onni Hirsivaara VeitsilKV 1266.
T13 4-ottelu 1) Olivia Laine PohjKoi 1475, 2) Helmi Kunnari PohjKoi 983.
T15 5-ottelu 1) Anna-Sofia Orajärvi VeitsilKV 1780, 2) Nea Salo VeitsilKV 1568.

 

PIIRIN SISUMAASTOT JUOSTIIN PE 12.6.2020 TORNIOSSA.


T9 1.0 km 1) Wilhelmina Juntto 2.24,30.

P11 1.5 km 1) Henrik Kulju AlatPi 4.46,50,2) Matias Juuso 6.31,60.

T11 1.5 km 1) Stina Vaara 6.04,10.

P13 2.0km 1) Erik Kulju AlatPi 7.21,40, 2) Arttu Kasala AlatPi 7.48,30.

T13 2.0km 1) Saara Kulju AlatPi 8.08,00, 2) Milja Juuso 9.03,00.

T15 3.0 km 1) Frida Kilpiäinen VeitsilKV 11.10,70.

 

********************************************************************************************

LÄNSI-POHJAN SISUHUIPENTUMA JA VIESTIT 17.8.2019 YLITORNIOLLA

 

P9 40m 1)   Kalle Hirsivaara  VeitsilKV      6,98             

T9 40m 1)   Lotta Saloniemi   AlatPi           7,00               

             2)   Aino Lamsijärvi   AavasU        8,41               

             3)   Linnea Saksi       VeitsilKV       8,85                              
P9 1000m 1)   Kalle Hirsivaara  VeitsilKV  4.01,79           

T9 1000m 1)   Aino Lamsijärvi   AavasU    4.53,30         

 P9 Pituus 1)  Kalle Hirsivaara  VeitsilKV  3,74   3,74   3,35   3,67   x                   T9 Pituus 1)  Lotta Saloniemi  AlatPi        3,30  3,11   2,99   3,30   3,19                                    2)  Linnea Saksi      VeitsilKV    2,41  2,41   2,08   2,10   2,34                                  3)  Aino Lamsijärvi  AavasU     2,36   2,36   2,27   2,13   2,26               P9 Kuula 1)   Kalle Hirsivaara  VeitsilKV  6,21  6,03   x      5,96   6,21   

T9 Kuula 1)  Aino Lamsijärvi  AavasU       3,23  2,64   3,23   2,79   3,00   

                2)  Linnea Saksi  VeitsilKV          2,92  2,66   2,78   2,92   2,88   

P11 60m 1)  Onni Hirsivaara  VeitsilKV      9,36             

               2)  Akseli Lamsijärvi  AavasU   10,69             

               3) Topias Välimaa   AavasU       11,90                                                        T11 60m 1)  Aina Lakkapää  AavasU      10,04             

               2)  Lotta Saloniemi AlatPi         10,31             

               3)  Jenni Lamsijärvi  AavasU    11,09                                           

P11 1000m 1) Onni Hirsivaara VeitsilKV  3.48,69           

                  2)  Akseli Lamsijärvi AavasU  4.48,23                     

T11 1000 1)  Aina Lakkapää  AavasU       5.02,65           

                2) Jenni Lamsijärvi  AavasU     5.22,42         

P11 Pituus 1) Onni Hirsivaara  VeitsilKV   4,55  4,47   2,95   4,55   4,53                                    2)  Akseli Lamsijärvi AavasU   3,40  3,12   3,20   3,18   3,40                                    3)  Topias Välimaa  AavasU     2,71  2,71   2,66   2,50   2,07     

T11 Pituus 1)  Aina Lakkapää AavasU      3,26  2,91   2,93   2,78   3,26                                    2)  Jenni Lamsijärvi AavasU    2,50  2,50   2,46   2,24   x                      P11 Kuula 1) Onni Hirsivaara VeitsilKV   7,47  7,24   7,38   7,47   7,47   

                  2) Topias Välimaa AavasU      6,38  5,49   6,38   6,36   6,22   

                 3)  Akseli Lamsijärvi AavasU  5,62    x      5,62   5,29   5,32   

T11 Kuula 1) Aina Lakkapää AavasU      6,68   5,67  6,68   6,37   6,37   

                  2) Jenni Lamsijärvi AavasU   4,79  4,48   4,79   3,88   4,37              T13 60m  1)  Anniina Piipponen VeitsilKV  8,38             

                2)  Lotta Pudas  VeitsilKV            8,79                                         

T13 1000m  1) Jonna Perkkiö AlatPi          5.02,94                             

P13 Pituus  Isak Emanuelsson                  4,30 +4,2      kilpailun ulkopuolella                                                    4,24   3,90   4,30   x           +4,5   +4,0   +4,2         

T13 Pituus 1) Anniina Piipponen VeitsilKV  4,41 +4,4  4,34   4,26   4,41   x                                                                                                   +4,4   +4,0   +4,4         

                   2) Ella Martimo VeitsilKV            4,10 +4,8  3,95   4,04   x      4,10                                                                                               +3,2   +6,0 +4,8

                  3)   Lotta Pudas VeitsilKV           4,08 +3,8  3,98 +2,0     4,08   4,07   x                                                                                       3,98  +3,8   +4,7   +6,0  +2,0     T13 4x100m viesti 1) Veitsiluodon Kisaveikot   57,63               

        1) Lotta Pudas, 2) Ella Martimo, 3) Frida Kilpiäinen, 4) Anniina  Piipponen                                                                                                                                            

 T13 4x600m viesti 1)   Veitsiluodon Kisaveikot    7.51,25             

        1) Lotta Pudas, 2) Ella Martimo,  3) Frida Kilpiäinen, 4) Anniina Piipponen T15 100m Tuuli: +3,1 1)   Nea Salo   AlatPi   14,10                         

T15 Pituus 1) Nea Salo  AlatPi   4,43 +4,2  3,34   4,43   4,38   4,30   4,24   4,09   
                                                                      +4,2   +4,2   +3,0   +2,9   +2,5   +3,0   

                   2) Lotta Saksi  VeitsilKV  3,27 +4,0  3,15   2,97   2,79   x  3,27   x                                                                                 +3,6   +4,2   +3,7  +4,0                   

T15 Kuula 1)  Lotta Saksi  VeitsilKV  7,28   6,77,  7,05,  6,68,  6,45,  7,28,  6,60